Udostępnij

Kopiuj link

Udostępnij

Kopiuj link
10 stycznia 2024

Tworzenie (3) PRAGNIENIE (1)

Tym razem nakreślimy koło życia, koło tworzenia. Jednocześnie zachęcamy, aby zastanowić się, pomedytować nad tym.

Tworzenie (3) PRAGNIENIE (1)

Oto główne tryby koła namalowanego w poprzednich wpisach:
 
    •  BYCIE! Jestem, który Jestem. Jestem Miłością. Jestem PRAGNIENIEM Miłości. Zastanawiam się, kim jestem – to moja droga.
      
    •  Chcę być Miłością. Mam INTENCJĘ bycia Miłością. Zastanawiam się, kim chcę być – to moja droga.
      
    •  DOSTRZEGAM to, co chcę zobaczyć. Użyłem pragnienia po to, aby cokolwiek zobaczyć. Użyłem intencji, aby zobaczyć to, co chcę zobaczyć – to moja droga.
      
    •  STWORZYŁEM na podstawie tego, co spostrzegłem, a wcześniej, co chciałem spostrzec, a prędzej mogłem chcieć, mając moc pragnienia – to moja droga.
      
    •  DOŚWIADCZYŁEM tego, co stworzyłem. Abym mógł stworzyć najpierw to dostrzegłem, chciałem tego i pragnąłem tego – to moja droga.
      
    •  ODCZUŁEM to, czego doświadczyłem, ale przed tym: stworzyłem, spostrzegłem, miałem intencję i miałem moc pragnienia – to moja droga.
      
    •  BYCIE! Jestem tym, co odczułem. Jestem Miłością. Koło się zamknęło. Droga się zakończyła. Nasz przodek, Stefan Czarniecki, wyraził to myślą „Jam nie z soli, ani roli, ale z tego, co mnie boli”.

W życiu nie jest ważne, co: robiłeś, myślałeś, postrzegałeś, chciałeś, pragnąłeś. W życiu ważne jest tylko to, czym BYŁEŚ, gdy to wszystko robiłeś. ODCZUCIE, poczucie, czucie jest plonem naszego życia. Tylko to interesuje naszą Boską Świadomość, którą w istocie jesteśmy. 

Bóg stworzył Wszechświat i umieścił w nim swoje cząstki Świadomości jako nas, zindywidualizowane byty, aby odczuć siebie, swoją Miłość. W ostateczności tylko to się liczy.
PRAGNIENIE jest jedną z mocy BOGA. 

Jest podobną do innej Mocy Boskiej – mocy Miłości. Te moce są immanentne z Bogiem, czyli są jednocześnie samym Bogiem. 

Tę niezwykłą moc pragnienia Bóg przekazał nam, swoim cząstkom, abyśmy korzystali z niej do woli i jak chcemy. Delegując nas w najcięższe sfery życia, w świat fizyczny, dał nam moc wolnego wyboru, ale jednocześnie wprowadził mechanizm zapomnienia. 

Takie zabiegi są po to, aby stworzyć pole do różnorodnych doświadczeń. W naszej iluzji zapomnienia pokręciły się nam różne zjawiska i pojęcia. Nie umiemy rozróżnić pragnienia od potrzeby, czy pożądania. Mylimy z tym też zwyczaje, nawyki i nałogi. Każde z tych pojęć odnosi się do czegoś innego. Co innego jest źródłem pochodzenia tych zjawisk. 

Postaramy uporządkować sobie trochę, o co w tym wszystkim chodzi. Znaczenia tych słów są powiązanie i w codziennym życiu zachodzą na siebie. Konieczne jest zrozumienie ich istoty, aby się w tym połapać. Najpierw zajmiemy się PRAGNIENIEM, a na koniec odniesiemy się do pozostałych.

PRAGNIENIE jest mocą, energią neutralną. Ta pierwotna, Boska Moc sprawia, że w ogóle żyjemy. Bez tej energii ani byśmy nie postrzegali, ani nie moglibyśmy pomyśleć, ani doświadczyć, ani odczuć. 

Gdyby ta energia nas nie ożywiała, nigdy byśmy nie zaistnieli, nigdy by nas nie było. Ona jest eliksirem ożywiającym nasze wszystkie ciała. Ta energia pozwala Świadomości  przejawiać się w ciałach. Ta energia pozwala żyć. 

Może napotkałeś gdzieś słowa, że Miłość jest Wszystkim, Co Jest. To samo odnosi się do PRAGNIENIA. Pragnienie jest Wszystkim, Co Jest. Czemu tak można stwierdzić? Można powiedzieć tak dlatego, że Miłość i Pragnienie są aspektami Wszechświadomości, a Wszechświadomość – Bóg, jest Wszystkim, Co Jest.

W naszym powszednim, fizycznym bytowaniu, często boimy się neutralnej, niewinnej energii pragnienia. Niektórzy posuwają się do pomyślenia, że gdy pragną czegoś nieprzyzwoitego, to być może diabeł ich do czegoś namawia. Żyjemy w ignorancji, bo nasi rodzice i nauczyciele nie podpowiedzieli nam, czym jest energia pragnienia. 

Powinniśmy poznać, czym jest energia pragnienia, do czego ona służy, jak jej używać, jakie mechanizmy i prawa rządzą działaniem tej energii. 

NIE BÓJMY SIĘ ENERGII PRAGNIENIA! Pragnienie jest życiodajną siłą. Pragnienie jest neutralną energią. Pragnienie jest niewinne. Pragnienie jest boską mocą w nas!

Pragnienie umożliwia nam w pełni żyć. Żyć jako wyodrębniona cząsteczka Świadomości. Umożliwia przejawianie się Świadomości w polu nieskończonych możliwości. Umożliwia, na mocy wolnej woli, wybieranie i doświadczanie dowolnych aspektów boskości. 

Cudownym mechanizmem, danym nam przez Boga, jest to, że możemy dowolnie wkręcać się w iluzję rzeczywistości, utożsamiając się z tym, co chcemy. Utożsamianie się jest elementem zapomnienia. Ten mechanizm pozwala Świadomości, aby utożsamiała się ze swymi ciałami i czymkolwiek innym. Pragnienie, wraz z tym mechanizmem, powoduje, że wszystkie zdarzenia wydają się realne. 

Wydaje się, że jesteśmy oddzieleni i rzucani w lewo i prawo przez (niby) obiektywną rzeczywistość. To złudzenie jest takie dlatego, że zapragnęliśmy, aby takim było! Zapragnęliśmy, jako Świadomość, wcielić się w tym miejscu, w tym czasie, w to ciało, w to środowisko. 

Następnie nasza Świadomość, a właściwie od razu, rozpoczęła kształtowanie, budowanie naszych ciał. Utworzyliśmy własną tożsamość. I stwierdziliśmy, że właśnie tym jesteśmy. Wszystko to jest pragnieniem naszej Jaźni. Nikt nas do tego nie zmuszał.

To, co czasami czytacie lub słyszycie o karmie, grzechu, diabłach, czy reptilianach to brednie. To nie znaczy, że nie będziesz doświadczał takich zjawisk. Będziesz doświadczał tylko wtedy, gdy użyjesz swej potężnej mocy pragnienia, aby tego doświadczać i mocy wyboru, aby chcieć tego doświadczać!

Pragnienie jest fundamentalne w procesie tworzenia. Niezwykłą rzeczą jest, że możesz dowiedzieć się, czego pragniesz. Aby to zrobić, musisz zaobserwować, o czym myślisz. 
To, czego pragniesz, o czym myślisz – tego doświadczasz. 

Gdzie nie spojrzysz – wszędzie są koła. Jedno wpływa na drugie, następne i odwrotnie. Rozwijasz się, uczysz, ewoluujesz, budzisz, przemieniasz, a wszystko to robisz sam. Wszystko wypływa z Twego wnętrza, z Twego Jestestwa. Moc Twego pragnienia uruchamia ten proces. 
Inni mogą tylko inspirować, pokazywać, dawać przykład. 

Nikt nie może nic zrobić za Ciebie. Nie może za Ciebie pragnąć, chcieć, postrzegać, myśleć, tworzyć, czuć. Nikt Ciebie niczego nie nauczył. Nauczyciel jedynie pomógł Ci przypomnieć sobie to, co zapomniałeś. Jesteś pełnią. 

Jesteś Jednym z Bogiem. Jedynym związkiem, który ma znaczenie, jest Twój związek z Bogiem. Inne związki to tylko zabawa Bogów. Związki w czasoprzestrzeni nie zapewniają Ci bezpieczeństwa. Związki z osobami lub rzeczami nic Ci nie dodają, ani niczego nie ujmują.

Świat nie ma żadnej przyczyny na zewnątrz Ciebie. Świat wewnątrz Ciebie ma boskie pragnienie i moc wyboru tworzenia, co chce. Sam tworzysz swoją rzeczywistość taką, jaką zapragnąłeś. Nie możemy nie pragnąć. Moc pragnienia ciągle nam towarzyszy. Wszystko, co tworzymy, tworzymy mocą pragnienia. Tworzymy w każdej chwili naszego życia.

Czego pragnie nasza Boska Świadomość? Czego pragnie nasza Dusza? Czego pragnie nasza Jaźń, nasze Jestestwo? Czego pragniemy cali MY? 

Pragniemy doznać różnych wariantów Miłości: Radości, Błogości, Akceptacji, Harmonii, Pokoju, Wdzięczności, Współczucia, Wybaczania, Wolności, Jedności z Bogiem, Nieograniczoności, Nieustraszoności, Nieśmiertelności. 

Pragniemy szerzyć: Miłość, Dobroć, Świętość i Piękno. Pragniemy być Szczęśliwi!
Komentarze (0)

Zostaw swój komentarz

Pola oznaczone * nie mogą być puste. Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla użytkowników.

OPUBLIKUJ