Udostępnij

Kopiuj link

Udostępnij

Kopiuj link
26 maja 2022

Świadomość (cz. 1) OD POCZĄTKU

Świadomości nie da się w pełni rozpoznać (przynajmniej z perspektywy ziemskiego obserwatora), choć wielu się tego podejmuje. Do prób Jej zdefiniowania przystępują zarówno naukowcy, jak i filozofowie, czy mistycy. Jej tajemnica odsłania się stopniowo, a każda spadająca zasłona poprawia nasze widzenie i czucie, zmienia jakość codziennego życia.

Świadomość (cz. 1)  OD POCZĄTKU

Świadomość zawiera się we Wszechświadomości. Wszechświadomość jest Wszystkim, Co Jest. Nic nie może istnieć poza nią. Wszechświadomość jest tak wielka, tak przepastna, że zawiera w sobie Boga, wszelkich Bogów, Wszechświat, wszelkie Wszechświaty, wszelkie Istoty, naszą Ziemię i nas.

Nasza postać fizyczna jest ciałem naszej Świadomości. Wszystkie Istoty we Wszechświecie są ciałem Świadomości Boga, wszystkie Wszechświaty są ciałami Wszechświadomości.

Od wielu lat próbowałem wynotować sobie w punktach właściwości Świadomości. Rezultaty są mizerne, ale nie poprzestanę tylko na próbach. Pewnego dnia uda mi się to zrobić – wtedy opiszę to, ku uciesze mojej i zainteresowanych. Poznanie i zrozumienie, czym jest i jak działa Świadomość to moja obecna pasja, która tak naprawdę trwa już od dzieciństwa. Same rozmyślania o niej niewiele dawały.

Dopiero liczne doświadczenia życiowe oraz studiowane tematy zaczęły troszkę rozświetlać tajemnicę zjawiska zwanego ŚWIADOMOŚCIĄ. Daleko mi do pełni zrozumienia. Sama droga poznania to niesamowita przygoda. Zorientowałem się, że chodzi właśnie o tę drogę, a nie o samo poznanie.

Kto pyta, nie błądzi


Zawsze fascynowało mnie samo słowo „ŚWIADOMOŚĆ”. Zaprowadziło mnie ono do pojęcia rozumu, inteligencji, intelektu i myślenia. Nie mogłem rozszyfrować, jakie to ma ze sobą związki.

A co z wiedzą, nauką, tworzeniem i wynalazkami? Skąd się to wszystko bierze i jakie ma wzajemne powiązania? Czy świat jest poznawalny, a może tylko częściowo? Kto jest tym poznającym? Może jednak rzeczywistość jest niepoznawalną i wieczną tajemnicą? Pytania, pytania, pytania...

W końcu dotarłem do sedna sprawy. Kto pyta, nie błądzi. Kto pyta, dowiaduje się. Dokładniej mówiąc: kto pyta, musi wiedzieć, o co pyta. Musi interesować się tematem, a wręcz – być pasjonatem. Wtedy dowie się tego, o co zapyta. Tak działa nasza rzeczywistość.

Wiedza istnieje zawsze i poprzedza doświadczenie. Naszym zadaniem jest tylko sięgnąć po nią i korzystać z niej. To jest nasz wolny wybór. Robimy, co chcemy robić. Ludzie różnie wyobrażają sobie, gdzie ta wiedza jest umiejscowiona: w kosmicznych bibliotekach, w Kronikach Akaszy, w Księgach życia, itd. Przedstawiają to sobie w zależności od tego, jakie wyobrażenie mają z życia w ciele fizycznym. Informacja i wiedza są w przestrzeni i formach, są wszędzie.

Jak to działa? O tym później.

Nasze formy (ciała) mają budowę fraktalną, ŚWIADOMOŚĆ przenikająca formy też ma budowę fraktalną
 

 

Mikroświadomość


Skoro Wszechświadomość, czyli cała Świadomość jest Wszystkim, Co Istnieje, to co z naszą ludzką Świadomością? Odpowiedź wypływa z fraktalnej1 budowy Świadomości.

Jest Wszechświadomość, w niej Świadomość Stwórcy, dalej Świadomość naszego Ducha, później – naszej Duszy, naszego umysłu i – na koniec – naszego ciała. Można powiedzieć, że jesteśmy Mikroświadomością, kawałeczkiem świadomości Wszechświadomości, Boga, itd.

Nasza malutka Mikroświadomość jest zindywidualizowana, ale nie jest oddzielona od całości. To cudowna konstrukcja. Dosyć trudna do zrozumienia, ale gdy wczujemy się w budowę fraktalną, czyli nakładanie się na siebie kolejnych warstw, gdzie jedna jest wewnątrz drugiej, to łatwiej to zrozumieć. Nasze formy (ciała) mają budowę fraktalną, ŚWIADOMOŚĆ przenikająca formy też ma budowę fraktalną.

Świadomość jest substancją! Świadomość jest substancjalna!

 

Formy i treści, czyli ciała i...


Potrzebujemy jeszcze jednej informacji do zrozumienia działania Świadomości. Cała rzeczywistość składa się z treści i formy. Formy to nasze ciała, atom, a nawet cały Wszechświat. Treść to jest to, co przenika formy. Jest w nich, ale nie jest tą formą. Jest czymś oddzielnym. Właśnie tym czymś oddzielonym od formy jest Świadomość. Świadomość jest substancją! Świadomość jest substancjalna!

Jest to oczywiste, bo jak mogłoby powstać coś z niczego. Skoro wszystko, co jest, jest Wszechświadomością, to z tej substancji mogło zostać zbudowane Wszystko, Co Jest. Substancja zwana Świadomością ma niesamowite cechy. Wspomniałem już, że są tak fantastyczne i nie do pojęcia przez nasze ograniczone umysły, że nie mogę ich ogarnąć. Jedną z cech jest to, że cała ŚWIADOMOŚĆ stanowi jedność, nie jest od siebie niczym oddzielona, jest tym samym. Mimo że jest Jednością, może się indywidualizować w „porcjach”.

Taką małą „porcyjką” zindywidualizowanej ŚWIADOMOŚCI jest nasza ludzka Mikroświadomość obecna w ciele fizycznym. Jako cały człowiek nie jesteśmy tylko tą Mikroświadomością ciała fizycznego, lecz sumą Świadomości przebywającej we wszystkich wyższych ciałach.

Nasza łączna Świadomość to przepotężna Istota stworzona na wzór i podobieństwo Boga. Ludzie wciąż nie zorientowali się jak potężni są. Czepiają się drobiazgów, lękają się świata i różnych zagrożeń wciskanym im przez nieświadomych nauczycieli... Ludzie nie wiedzą, że są jak Bogowie!

Fraktal oznacza zwykle obiekt samopodobny, czyli taki, którego części są podobne do całości.  
Komentarze (0)

Zostaw swój komentarz

Pola oznaczone * nie mogą być puste. Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla użytkowników.

OPUBLIKUJ