Udostępnij

Kopiuj link

Udostępnij

Kopiuj link
03 czerwca 2022

Świadomość (cz. 3) WIECZNA ZMIANA

Często opowiadamy sobie, że w życiu pewna jest tylko zmiana, no i jeszcze podatki. Zmiana to proces, zmiana to ruch, zmiana to życie. Nie ma ani jednej sekundy, ani jednej minuty, aby nie zachodziła zmiana.

Świadomość (cz. 3)  WIECZNA ZMIANA

My i otoczenie zmieniamy się nieustająco. Nie jesteśmy tym samym, czym byliśmy przed minutą. Nie jesteśmy w tym samym miejscu, w którym byliśmy przed minutą (np. Ziemia się przekręciła), wszystko zależy od punktu odniesienia. W każdej naszej komórce, jak w wielkiej fabryce, zachodzą ciągle procesy, substancje się przemieszczają, przemieniają, absorbują, wydalają, itd. A jakie szaleńcze ruchy wykonują atomy, z których składają się komórki! Wibrują, rotują, wirują, przeskakują, anihilują, powstają, krążą po terenie, itd.

Wszystko się rusza, rusza się bez przerwy w świecie mikro, w średnich wymiarach i w świecie makro. Ruch możemy zaobserwować tylko z takiej perspektywy, w jakiej my przebywamy jako obserwator. Nie dostrzeżesz ruchu elektronu w atomie, czy ruchu Słońca w galaktyce. Nam się wydaje, że jak czegoś nie widzimy, to tego nie ma, dotyczy to również wszelkich ruchów. Zmiana wpisana jest w nas i nasze życie. Więc: co jest stałe? Oto sentencja: „Bóg jest stały, niezmienny, który wciąż się zmienia i porusza”. Ni tak, ni siak. Nazywamy to boską dychotomią. Coś jest i nie jest jednocześnie. Daleko nam do zrozumienia boskiej rzeczywistości!
 

Moce, siły i energie

Jakie moce wszystkimi poruszają? Ludzie różnie sobie to przedstawiają: jedni mówią, że to wszystko robi Bóg, inni: że przyroda, że samo się porusza, że nie wiadomo. Moc jest atrybutem Świadomości. Świadomość używa mocy, aby coś się działo. Przykładowe moce świadomości: moc miłości, moc pragnienia, moc tworzenia, moc doświadczania, itd.
Moc przejawia się dwojako: jako siła i jako energia. Siła to moc spajająca, przyciągająca, budująca.

Energia to moc nadająca wszelki ruch, odpychająca, burząca. Moce, siły i energia nie są substancjalne. Nie wchodzą w budowę form jako składnik, jako substancja.


Świadomość, przestrzeń i materia

Siły i energia utrzymują formy w stałej lub chwiejnej równowadze. Spajają, podtrzymują kształt, nadają ruch elementom składającym się na formę. Spoglądając z zewnątrz na formę, w zależności od perspektywy, wydaje nam się jakby siły i energie były budulcem formy. I są budulcem, ale tylko jako formulator nadający kształt substancji, z której składa się forma.

Są tylko trzy substancje, o których wiemy, że są:
a) świadomość,
b) przestrzeń,
c) materia.

Świadomość jest podstawową substancją i to ona część siebie przekształciła w przestrzeń i materię. Później przeanalizujemy sobie przestrzeń i materię, teraz zajmujemy się świadomością.


Wibracje

Najważniejszym ruchem, zmianą Świadomości jest wibracja. Wibracja naszej Świadomości wciąż ulega zmianie. Tempo zmian zależy od naszego zaawansowania w ewolucji oraz od ciała, które objęliśmy w naszej inkarnacji. Im jesteśmy stabilniejsi, starsi w rozwoju, tym zmiany są mniejsze i powolniejsze. Mistrz utrzymuje stabilność wibracji Świadomości na względnie stałym poziomie. Nowicjusze szybko i w szerokim zakresie zmieniają wibracje swej Mikroświadomości.

Niskowibracyjne stany świadomości położone są u dołu skali Hawkinsa. Lęk reprezentuje różne odmiany najniższych wibracji świadomości, takich jak: depresja, niemoc, rezygnacja, wstyd, wina, nienawiść, zazdrość, itd. Górna część skali Hawkinsa reprezentuje różne odmiany miłości, takie jak: radość, zjednoczenie, spełnienie, pokój, akceptacja, wdzięczność, harmonia, itd.

Wibracja Świadomości odnosi się wprost do naszego bieżącego samopoczucia. Wibracja substancji Świadomości w pełni wpływa na wibrację naszych ciał, czyli form, które przenika. Wibracja Świadomości ma znikomy wpływ na wibrację ciała fizycznego, ale duży – na wibrację ciała emocjonalnego i mentalnego. Wpływ ten rośnie w kolejnych wyższych ciałach. Stan wszystkich ciał ma wpływ na wibrację Świadomości. Oddziaływanie jest wzajemne.

Szybkość zmian wibracji Mikroświadomości, ze względu na oddziaływanie ciała, jest większe w dzieciństwie. Tempo zmian maleje z wiekiem ciała fizycznego.
To niesamowite, ale mamy wpływ na wibrację, czyli stan Mikroświadomości, poprzez wolny wybór, decyzję, intencję, postanowienie, kim chcemy być w danej chwili.

Można to wyćwiczyć, pozyskać algorytmy, aby świadomie dokonywać wyboru. Wymaga to od nas trochę dyscypliny i zrozumienia, jak my funkcjonujemy w naszej rzeczywistości. Zdarzenia zachodzące w naszym życiu są neutralne, to my decydujemy, co one dla nas znaczą. Tutaj proponuję chwilę refleksji, ponieważ każdy sam musi pracować ze swoim wnętrzem. Nikt za Ciebie nie może tego zrobić – nawet Bóg.

Zmiany wibracji form, łącznie z naszymi ciałami to zaawansowana technologia, a nie cuda. Trudno jest zwykłym ludziom zmienić wibrację form fizycznych. Dla istot o wysokiej świadomości to zwykłe czynności. Zmiana wibracji ciała fizycznego powoduje, że znika nam z oczu. Nie widzimy go, może wrócić do wibracji poprzednich i pojawić się w innym miejscu. Ciało czy przedmiot o zmienionej wibracji może przenikać bez przeszkód przez inne ciało, z inną wibracją, np. przez ścianę. Widzicie, jaką moc ma wysoka Świadomość. Dla nas to cud, a jest to zwykła technologia stosowana powszechnie w bardziej rozwiniętych cywilizacjach.

Zmiany w naszym życiu są tak istotne, że dwa prawa spośród siedmiu praw hermetycznych o tym mówią:
a) prawo wibracji,
b) prawo rytmu – cykliczności.


Innym razem opowiemy sobie o prawach hermetycznych, teraz jednak kilka słów o cykliczności zmian. Cykliczność występuje wszędzie w skali mikro i makro. Wszystko się kręci, krążąc, wirując, obracając się w formie torusa. Nasze ciała i cały wszechświat to krążące torusy. Panta rhei – wszystko płynie. Dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki. To przykłady ludzkich sentencji, bo ludzie obserwują funkcjonowanie rzeczywistości.

Poznanie różnorodnych cykli ułatwia życie. Świadomość i formy wpisują się w cykle. Jednym z bardzo ważnych dla nas cykli, jest cykl inkarnacyjny zwany kołem Samsary. W całym cyklu kilka razy zmieniają się formy naszych ciał, a Świadomość przenosi swoje utożsamianie się od ciała fizycznego, przez umysł i duszę, z powrotem zataczając koło. W całym cyklu Świadomość zbiera doświadczenia.

Moc przejawia się dwojako: jako siła i jako energia

Poprzez kolejne cykle zwiększa coraz bardziej swoje możliwości przejawiania się. Świadomość ewoluuje – my ewoluujemy fundując sobie coraz bardziej wyrafinowane doświadczenia. Precyzyjniej mówiąc, ewoluuje możliwość przejawiania się Świadomości, bo nasza Świadomość jest stała, niezmienna jak Bóg. Cykle układają się fraktalnie, są małe (noc i dzień wynikają z obracania się ziemi wokół osi), średnie (pory roku wynikają z obrotu Ziemi wokół Słońca), duże (obrót gwiazd w galaktyce, później obroty galaktyk i nie wiadomo, gdzie jest koniec cyklu).

Wszędzie występują przypływy i odpływy, jak ruch wahadła. Cykl zawiera się w cyklu. Cykle są w przestrzeni. Cykle są w czasie. Pewna jest tylko zmiana.
 

Fraktalność


Dotknęliśmy tematu fraktalności. Zauważyliśmy, że same cykle mają budowę fraktalną. Zawierają się jeden w drugim. Głównie polegają na powtarzającym się ruchu, kręceniu albo wychylaniu się i powracaniu. Fraktale odkryli matematycy w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Fraktale są przed naszymi oczyma, a potrzebowały tyle lat naszej cywilizacji, aby je w końcu odkryto. Przed tysiącami lat Hermes Trismegistos sformułował prawo analogii „jak na górze, tak na dole”. Nie nazwał tego prawem fraktalności, a jest tym samym. Ja osobiście najpierw zapoznałem się z fraktalnością form fizycznych. Były to fraktale oczywiste, takie jak gałązki, listki, itd. Później odkryłem, że w światach niefizycznych też jest budowa naszego ciała, następnie zauważyłem, że przestrzeń ma budowę fraktalną, jeszcze później, że z czasem jest to samo. Na kolana powaliło mnie, gdy odkryłem, że ŚWIADOMOŚĆ ma budowę fraktalną.

W przyszłości nasza nauka ma dużo do zrobienia w zakresie poznawania fraktalności. Obecnie ledwo wystartowała. Fraktalność pozwala nam na penetrację zaświatów i zakamarków Świadomości. Może badać to, czego nie można dotknąć, usłyszeć, zobaczyć. Kiedyś zajmowali się tym magowie, mistrzowie, zakonnicy i tajne stowarzyszenia. Ukrywano, co się da, a wtajemniczano niewielu ludzi. Jeszcze do naszych czasów dotrwały te szkodliwe praktyki.
Komentarze (0)

Zostaw swój komentarz

Pola oznaczone * nie mogą być puste. Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla użytkowników.

OPUBLIKUJ