Udostępnij

Kopiuj link

Udostępnij

Kopiuj link
19 października 2023

Świadomość (cz. 22) FILTRY (6)

Nasz ciało-umysł ma wmontowane liczne filtry o różnym działaniu i funkcjach. Usytuowane są bardzo hojnie na całej linii produkcyjnej fabryki myśli. Filtry to programy lub nieciągłości, braki możliwości obejmowania dalszego spektrum. Przykładem braku możliwości obejmowania odbioru całego spektrum fali elektromagnetycznej jest nasze oko. Odbiera tylko niewielką częstotliwość fal. Reszty nie widzimy. Dla umysłu nie ma tego, czego nie widzi.

Świadomość (cz. 22) FILTRY (6)

Teraz, dzięki nauce, wiemy już, że o wiele więcej informacji przenoszonych jest na częstotliwościach niewidzialnych, niż jak na widzialnych. Pierwsza filtracja danych występuje na wczesnym etapie postrzegania. Nie załapujemy większości informacji będących w przestrzeni, są eliminowane przez zmysły: wzroku, słuchu, węchu i dotyku. Nie docierają nawet do pierwszego przetwornika danych, którym jest mózg fizyczny.
 

Przesył informacji

 
Droga dotarcia do mózgu jest długa i skomplikowana. Przykładowo, bodźce wzrokowe w postaci fali elektromagnetycznej odbierane są przez światłoczułe komórki, gdzie przekształcane są na informacje chemiczne. Informacje chemiczne przekształcane są na prąd elektryczny i nerwami przekazywane do mózgu. 
 
W samym systemie nerwów następuje selekcja informacji i kierowanie do odpowiednich obszarów mózgu, które specjalizują się w magazynowaniu odpowiednich informacji. W przeróżnych centrach składane są w całości do porównywania z tym, co już jest w mózgu. Gdy nasz mózg nie ma jeszcze w sobie odpowiednich programów do zapisania, to dane nie zostaną zapisane. Po prostu tracimy je. Nie istnieją dla nas. 
 
Mózgi ludzi i zwierząt to bardzo proste przetworniki danych. Przetwarzają dane odbierane z fizyczności, przekazują je w dwóch kierunkach:
a) do ciała fizycznego w celu wykonania jakiejś czynności,
b) do umysłu na czwartej gęstości w celu dalszej obróbki, zapisania w pamięci i interpretacji.
 
Mózg, jako przetwornik, dostaje informacje zwrotne z umysłu, ale już uzupełnione i przerobione.
 

Postrzeganie

 
Dla zrozumienia procesu myślowego, działania fabryki myśli, powiemy kilka słów o POSTRZEGANIU.
 
Postrzeganie to nie myślenie. Postrzeganie to proces występujący przed myśleniem. Tylko niewielka część postrzeżenia może wejść do procesu myślenia. To, co postrzegamy naszymi zmysłami, po przejściu długiej drogi, o której mówiliśmy, kierowane jest przez umysł na trzy sposoby:
  A. od razu do fabryki myśli,
  B. do magazynów pamięci z pominięciem fabryki myśli,
  C. odrzucane w niebyt.
 
Najwięcej danych trafia do punktu „C”. Przyjrzyjmy się naszemu wzrokowi. Jaką olbrzymią ilość obrazów widzimy w danej minucie. Nie mamy szans, aby je wszystkie zapamiętać, a tym bardziej, aby o nich pomyśleć. 
 
Nikły ułamek procenta jest zarejestrowany w pamięci podświadomości. Jeszcze mniej mózg, a później filtr umysłu, przepuszcza do fabryki, aby obraz poddać dalszej obróbce. To, co postrzegasz, jest tylko tym, co Ci się wydaje, że takie jest. 
 
Nasze zasoby osobiste, zmysły, mózg, umysł – są naszym całym światem. Algorytmy, programy i magazyny pamięci postrzegają świat i wszelkie zdarzenie na swój sposób. Postrzeganie i fabryka myśli kreują naszą rzeczywistość. 
 
Może jeszcze ciężko jest Ci przyjąć prawdę o nas. Świat zewnętrzny nie ma na nas wpływu, jest tylko tłem do przejawiania się nas. Sami siebie tworzymy i sami jesteśmy za siebie odpowiedzialni. 
 
Swoją rzeczywistość tworzymy swoimi narzędziami. Te narzędzia to nasze ciała. Ciała mamy takie, jakie chciała nasza dusza, wcielając się na Ziemi. Dobrą wiadomością jest to, że my sami możemy je kształtować, udoskonalać, transformować, jeżeli nam nie odpowiadają. Temu służy między innymi fabryka myśli, nad którą trzeba zapanować.
 

Wzmacniacz – siódme miejsce na liście fabryki należy do filtrów.

 
Wzmacniacze podkręcają dane dopływające do fabryki. Ten program jest o tyle specyficzny, że umysł często wyczekuje na dany bodziec. Czasami tak się zaprogramuje, że cokolwiek podobnego, czego wyczekuje, na przykład usłyszy, uznaje, że to jest właściwe i szybko wrzuca to na tę taśmę produkcyjną. 
 
Każdy to zna, gdy jakaś drobna informacja jest dla oczekującego tak ważna, ale ktoś inny jej nie zauważa. Programy wzmacniają dane dopełniające przez zmysły, jak i dane pobrane z pamięci. Mówimy, że na coś jesteśmy wyczuleni. Filtry wzmacniające już obrobioną myśl, mogą być umieszczone na całej linii. Myśl może być wtedy wyolbrzymiona, ale trwać krótko, chyba, że włączy się nakręcacz. W takim przypadku powstaje balon, czasami aż egregor, i zaczynają się kłopoty. 
 
Wzmacniacze mogą być korzystne dla nas (miłujące myśli). Może włączyć się nasz Szef – ŚWIADOMOŚĆ i zakazać fabryce, a właściwie częściom fabryki zwanym filtrem wzmacniającym, wzmacniać dobrą myśl. Ludzie pozytywni często to robią. Ludzie negatywni też to robią, tyle że uwagę ŚWIADOMOŚCI skierowali na niekorzystną myśl.
 

Osłabiacz – zajmuje ósme miejsce na linii produkcyjnej.

 
Osłabiacz działa jak wzmacniacz, tylko w przeciwną stronę. Osłabiacz może działać hurtowo, gdy jesteśmy zmęczeni, kiedy nic nam się nie chce. Mówimy: „Nawet myśleć mi się nie chce”. Często wtedy przystępujemy do prac fizycznych, sprzątania, prac ogrodowych, itd. Innym wybiegiem jest rozrywka: muzyka, zabawa, internet itd.
 
Osłabiacz i wzmacniacz są dobrze służącymi nam programami, bez nich trudno byłoby nam wartościować, ustawiać hierarchię ważności naszych spraw codziennych. One zapobiegają także zatkaniu się linii produkcyjnej.
 

Eliminator – zajmuje dziewiąte miejsce na linii fabryki myśli.

 
Bez tego filtra nasza linia produkcyjna natychmiast by się zatkała. Z doniesień internetowych dowiedziałem się, że na linii produkcyjnej w ciągu minuty może być od kilkunastu do kilkunastu tysięcy myśli w obróbce.
 
Kilkanaście lub nawet kilka myśli na minutę, to stan umysłu w głębokiej medytacji. Fabryka prawie się zatrzymuje, robi się przestrzeń pomiędzy myślami. W te przestrzenie wchodzi ŚWIADOMOŚĆ i zaciąga informacje z wyższych ciał i przestrzeni. 
 
Fabryka mało przeszkadza nam w kontakcie samych ze sobą. Wydaje się, że kontaktujemy się z Bogiem i to przeraża. Kontaktujemy się z Bogiem, bo im wyższy fraktal naszej Istoty, tym więcej tam Boga. 
 
Jesteśmy Bogami, tyle że cząstkowymi, ale zjednoczonymi z całością. 
 
Mistrzowie i święci wszystkich religii donoszą jak cudownymi chwilami są momenty, gdy zwolni fabryka myśli i człowiek ziemski może być w jedności z całą Wszechświadomością. Fabryka myśli celowo tak działa, aby nas separować od całości, abyśmy byli indywidualnością. Dzięki temu możemy całkowicie różnie doświadczać, tworzyć i działać. Gdyby nie to, wszyscy byśmy byli tacy sami, to samo tworzyli, mówili, czuli i działali. 

 
Człowiek ziemski w minucie przerabia średnio kilkaset do kilku tysięcy myśli. Wyobraźcie sobie, co gdyby nie było filtra eliminującego myśli na wstępnej fazie obróbki. Nie dałoby się myśleć! 
 
W skrajnie rozpędzonej fabryce możemy produkować około 12 tysięcy myśli na minutę. Taki stan występuje podczas martwienia się. Nakręcacz wraca myśli do ponownej obróbki. Następuje mielenie, które niczego nie rozwiązuje, nie daje nic oprócz cierpienia
 
W takim przypadku eliminator jest trochę bezradny. My sami go unieruchomiliśmy. Mam dobrą wiadomość. Umysł ma znakomitą broń na przypadki niechcianych myśli. Tą bronią jest program eliminatora, którego można nazwać „zastępowaczem”. Zapamiętajmy po wsze czasy, że świadome zastąpienie niechcianej myśli, myślą chcianą, jest naszą jedyną, ale bardzo skuteczną bronią, czyli skierowaniem produkcji na chciane tory. 
 
Nic nie da próba nie myślenia o jakiejś rzeczy! 
Nic nie da próba osłabienia myślenia o jakiejś rzeczy!
Nic nie da spychanie w podświadomość myśli o jakiejś rzeczy!
Nic nie da blokowanie myśli o jakiejś rzeczy!
 
Jedynym sposobem przerwania niechcianych myśli jest zastąpienie ich inną, chcianą myślą. Należy wyeliminować z linii produkcyjnej surowce i półprodukty niechciane i dostarczyć chciane. O tym, czy to zrobimy, decyduje INTENCJA, czyli chęć, zamiar, inaczej – wola. Mamy władzę poprzez wolny wybór surowców do produkcji myśli i samych myśli. Fabryka myśli to prawdziwa, mechaniczna fabryka. Ona produkuje, a nie „myśl”. Za nią „myśli” ŚWIADOMOŚĆ – jej Szef. Przemyślcie sobie ostatnie cztery zdania. One oddają istotę funkcjonowania umysłu człowieka.
Komentarze (0)

Zostaw swój komentarz

Pola oznaczone * nie mogą być puste. Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla użytkowników.

OPUBLIKUJ