Udostępnij

Kopiuj link

Udostępnij

Kopiuj link
07 września 2023

Świadomość (cz. 19) ZACHWYT POZNANIA

Zapomnieliśmy, że nasze życie to zabawa w tworzenie i doświadczanie tego, co już jest. Piaskownica do zabawy stworzona została już dawno. Myślimy, że coś odkrywamy, eksperymentujemy..., a to już jest, działa idealnie od eonów lat. Wszechświat działa idealnie, bez usterek i zarzutu.

Świadomość (cz. 19) ZACHWYT POZNANIA

Badając różne sprawy funkcjonowania naszej rzeczywistości, w tym sposób funkcjonowania umysłów, zostałem oczarowany złożonością i jednocześnie prostotą funkcjonowania rzeczywistości. Nie mogę się nadziwić jak można zbudować coś takiego, tak skomplikowanego, wielowarstwowego, rozległego, nieskończonego... i to wszystko działa bez zarzutu!
 


Genialne urządzenie – wszechświat


Wszechświat widzialny i niewidzialny działa idealnie, bez usterek. A nawet, gdy wystąpi usterka, natychmiast uruchamia się system samonaprawczy. Całość to genialne urządzenie. Bóg jest genialny. Bóg jest znacznie mądrzejszy od Einsteina – to dowcip, ale pokazuje nasz sposób myślenia z punktu widzenia fizyczności.

Myślimy, że coś odkrywamy, konstruujemy, eksperymentujemy, a to wszystko już jest i działa idealnie od eonów lat. Zapomnieliśmy, utraciliśmy wiedzę, że nasze życie to tylko zabawa w tworzenie i doświadczanie tego, co już jest. Piaskownicę do zabawy już dawno stworzył Bóg, a nas, jako swoje cząstki, zaprosił do zabawy.


Zawsze otrzymasz to, co chcesz


Nie potrzebujemy nic robić. Nie potrzebujemy niczego się uczyć. Wszystko już mamy, tylko musimy sobie o tym przypomnieć. To przypomnienie, to wspaniała zabawa, droga, ścieżka, po której kroczymy. To nasze życie.

Na tej drodze mamy niezliczone atrakcje, abyśmy się nie nudzili. Zabawne, że wszystko urządzone jest tak, że te atrakcje sami sobie fundujemy. Bóg się nie wtrąca, dał nam wolną wolę, abyśmy z niezliczonych możliwości wybierali sobie to, co chcemy. Zawsze otrzymujemy to, co chcemy. Jest to jedno z bezwzględnych praw Stwórcy. Nie ma takiej możliwości, abyś Ty – TWOJA ŚWIADOMOŚĆ – nie otrzymał tego, czego chcesz.

Właśnie ta konstrukcja rzeczywistości oczarowała mnie najbardziej. Istota myśląca otrzymuje to, co chce i nie musi nic robić, ponieważ to przestrzeń wykonuje nasze polecenia z bezwzględną dokładnością.

Zrozumienie tego, jak Bóg zaprogramował przestrzeń do wykonywania poleceń Istot, powaliła mnie na kolana. Nie mogę wyjść z zachwytu. Kiedyś opowiem o mechanizmie zachodzenia zdarzeń, o tym jak my je powodujemy.

Nigdy nie spodziewałem się, że poznawanie, dociekanie, dopytywanie się, jak działa przestrzeń, jest tak przyjemnym zajęciem. Poznanie to jedna z największych przyjemności, jakie podarował Bóg swym Mikroświadomościom. Seks to tylko namiastka tej przyjemności.


Czym jest poznanie?


Zgłębianie działania umysłu, którym poznajemy rzeczywistość, doprowadziło mnie do zadawania pytań „Górze”, co to jest „poznanie” i jak ono działa. Okazało się, że poznanie jest tylko przypominaniem sobie, bo my, jako Świadomość, wiemy już wszystko, co możemy wiedzieć.

Pytam się dalej, co ma oznaczać, że „wiemy tylko to, co możemy wiedzieć”? Odpowiedź: „my, ludzie, jesteśmy Mikroświadomością, która przynależy do całości, czyli Wszechświadomości”.

Jako Mikroświadomość mamy mniejszą pojemność informacyjną i nie jesteśmy w stanie objąć całości. Ale nic straconego – Mikroświadomość ma wolną wolę i zawsze, gdy tak wybierze, może połączyć się, włączyć się i zlać z całością. Wtedy stanie się Wszechświadomością i będzie wiedzieć wszystko.

Później, gdy wybierze oddzielenie się, to tak się stanie. Bóg mówi: „wybieraj, wybieraj, wybieraj, a ja zrealizuję Twój wybór”. Czyż nie jest to najcudowniejsza wiadomość, jaką może otrzymać człowiek?
 

Być, poznawać, tworzyć i doświadczać


Nasze zmaganie się z życiem to stawianie oporu prawom boskim. Umysł człowieka jest tak arogancki, że wydaje mu się, że zrobi wszystko lepiej niż Bóg. Myśli, że poprawi to, co „spaprał” Bóg i sam sobie lepiej urządzi życie. Sam zabezpieczy się przed wszelkimi okolicznościami.

Zaczyna gromadzić wszelkie dobra dla siebie na wszelki wypadek. Szczególnie upatrzył sobie władzę nad innymi, nad przyrodą, a nawet nad całym światem. Chce uznania i podziwu innych dla siebie. Wszystkiego mu wciąż mało.

Nie zorientował się, że ma dane wszystko, że nie musi niczego robić, niczego mieć. Nie zorientował się, że ma tylko być, poznawać, tworzyć i doświadczać.

W każdej chwili może tworzyć siebie. Może wyrażać się w dowolny sposób i stawać się, kim chce. Wszystko ma dane. Jego zachcianki wykorzystywane są przez przestrzeń.
Zadaniem Istoty jest poznać zasady i prawa, jakie rządzą przestrzenią.

Nasza arogancja jest tak daleko posunięta, że chcemy zmienić prawa rządzące Wszechświatem. Chcemy zmienić prawa boskie i wprowadzić swoje. Za takie działania dostajemy po łapkach. Nasze cierpienie to psucie praw boskich. Lekarstwem dla nas jest poznanie tych praw i stosowanie w życiu pojedynczej jednostki, w życiu zbiorowości i w życiu całej cywilizacji.


 

Prawo Jedności, Miłości i Wolności


Jesteśmy jednością. Co jest dobre dla drugiego, jest dobre dla mnie. Egotyczny umysł nie może lub nie chce dostrzec tego podstawowego prawa – PRAWA JEDNOŚCI. Wszyscy stanowimy jedno. Mój sposób nie jest lepszy, jest jednym z wielu.

Symetryczność i doskonałość praw rządzących wszystkim jest powalająca. Widzimy to na przykładzie drugiego prawa boskiego. Miłość jest podstawą rządzącą całą boską rzeczywistością łącznie z nami. Gdyby PRAWO MIŁOŚCI przestało działać, cały wszechświat natychmiast by się rozpadł. Nie byłoby niczego.

Trzecie prawo, PRAWO WOLNOŚCI, to nadzwyczajny dar dla Istot. Dzięki temu ludzie i inne istoty myślące mogą być jak Bogowie. Mogą poznawać, tworzyć i doświadczać jak chcą. Mogą wyrazić się na sposoby, jakie chcą.

Wszystko to dostaliśmy za darmo. A nam wciąż mało. Czemu nie korzystamy z tego, co dostaliśmy?
Komentarze (0)

Zostaw swój komentarz

Pola oznaczone * nie mogą być puste. Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla użytkowników.

OPUBLIKUJ