Udostępnij

Kopiuj link

Udostępnij

Kopiuj link
24 sierpnia 2023

Świadomość (cz. 18) UMYSŁ (3)

Ogólny schemat budowy umysłów na wszystkich gęstościach jest podobny. Zajmiemy się teraz naszym umysłem, najbardziej nam znanym, na czwartej gęstości.

Świadomość (cz. 18) UMYSŁ (3)

Generalna zasada jest taka, że Umysł jest rządem w państwie, a Świadomość jest sejmem plus prezydentem i całym ludem. To porównanie jest dosyć kalekie. W układzie Świadomość-Umysł występuje całkowita synergia, symbioza, wspaniale działający mechanizm.
 
Umysł to konstrukcja, mechanizm, fabryka, a Świadomość to substancja, która przenika to urządzenie; jest wszędzie i nigdzie. Jest jak wiatr, mgła, powietrze, czy światło. Ale dla naszego racjonalnego rozumu wyobrażamy sobie, że Świadomość to Prezes, Dyrektor Naczelny, Szef fabryki zwanej Umysłem.
 

Umysł – potężna fabryka

Nasz umysł składa się z samej fabryki myśli i trzech linii produkcyjnych oraz przyległości. Mamy magazyny surowców, magazyny wyrobów gotowych, logistykę, transport zewnętrzny i wewnętrzny. Fabryka ma przyległości, którymi zarządza: wydobywanie i przerabianie surowców do produkcji, zastosowanie własnych produktów. Jest reklama, marketing, twórczość,wynalazki itd. 
 
Naszkicujemy ogólną budowę fabryki myśli, czyli Umysłu. Później zajmiemy się działaniem całości i poszczególnych linii produkcyjnych. 
 

Świadomość – Szef Umysłu

Na początek kilka słów o Szefie fabryki – o ŚWIADOMOŚCI. Szef działa, kieruje fabryką w trzech trybach:
a) świadomym,
b) na autopilocie,
c) nieświadomym.

Tryb świadomy to zarządzanie, gdy wie się, co się robi, gdy jest się czujnym, reaguje natychmiastowo. Słowem: Szef wszystko widzi, wszystko wie, nad wszystkim czuwa.

Tryb na autopilocie to zarządzanie, gdy Szef się trochę zmęczy i idzie na kawę, ale wszystko działa i jest nadzorowane zdalnie. Autopilot to cudowne narzędzie, bez niego Świadomość nie ogarnęłaby całości fabryki.

Tryb na nieświadomości to zarządzanie przez Świadomość, gdy Szef poszedł spać. Wszystko działa jak wyreżyserował, fabryka produkuje w pełnej mocy, a Szef sobie drzemie. 

Szef kieruje fabryką poprzez zwracanie uwagi na nią i wydawanie pracownikom rozkazów do wykonania. W biurku Szef ma jeszcze do dyspozycji tajne, działające zdalnie urządzenie. Jest to rejestrator skutków użycia, zastosowania produktów fabryki. Tyle o Szefie.
 

Dane zmysłowe

Z jakich surowców do produkcji myśli korzysta nasz Umysł? W każdej chwili naszego życia dostarczone są do Umysłu dane zmysłowe. Nasze pięć zmysłów: wzrok, słuch, węch, smak, dotyk dostarczają nam dane z zewnątrz, jak i z wnętrza naszego ciała fizycznego. 

Te dane to wrażenia w postaci obrazów, dźwięków, doznań zapachowych, smakowych, czy dotykowych. Dane zmysłowe napływają na bieżąco lub są pobierane z magazynów pamięci przyfabrycznej. Linia produkcyjna nr 1 korzysta głównie z bieżących danych zmysłowych.

Do naszej fabryki dopływają dane, których nie jesteśmy w stanie przypisać żadnemu zmysłowi. To są właśnie dane pozazmysłowe, które mogą napływać na bieżąco, jak dane zmysłowe, lub pochodzić z magazynów pamięci. Danym tym nadajemy różne nazwy: intuicja, przeczucie, wspomnienia z poprzednich wcieleń lub mówimy: „wydawało mi się”, „miałem wrażenie”, itd. Dane te zasilają po trosze wszystkie linie produkcyjne umysłu.
 

Przechowywanie danych

Dane z magazynów pamięci mogą być pochodzenia zmysłowego lub pozazmysłowego, przechowywane są podobnie jak w komputerze.

Mamy pamięć operacyjną do bieżącego korzystania. Jest to pamięć rozwinięta jak kwiat. 

Mamy pamięć skompresowaną, do której używamy programów, aby ją rozpakować, a to trochę trwa.

Mamy też pamięć przechowującą dane poza Umysłem (podręcznym komputerem).

Pamięć posiadają inne nasze ciała nam najbliższe, jak ciało fizyczne, eteryczne, czy ciało duszy. Są jeszcze wyższe ciała, do pamięci których dostęp jest trudniejszy.

Oprócz naszej pamięci strukturalnej całej istoty jest jeszcze pamięć zewnętrzna, do której można dotrzeć.

Słowem: informacja jest wszędzie. Zawsze problemem jest tylko sama istota, która potrafi lub nie potrafi korzystać z informacji, z danych będących surowcami do produkcji. Im bardziej rozwinięty umysł, tym bardziej doskonałymi urządzeniami dysponuje, potrafiącymi wyszukiwać, wyłapywać, rozpakowywać surowce, dane takie, jakie sobie życzy, w ilości i jakości, jakiej chce.
 

Półfabrykanty – myśli cząstkowe lub kompletne

Mamy jeszcze inne rodzaje surowców w postaci półfabrykatów, które mogą być myślami cząstkowymi lub kompletnymi, gotowymi do użytku. Obrabianiem tych myśli zajmuje się linia produkcyjna nr 3. Często ogranicza się tylko do przemetkowania, naklejenia swojej etykiety i myśl złapana od innej osoby uznana jest jako swoja.

Cechą umysłu ludzkiego jest to, że trzy linie produkcyjne mogą działać w jednym czasie. Jesteśmy w stanie na bieżąco ciągnąć w umyśle trzy wątki. Podobno rasa reptiliańska jest w stanie na bieżąco ciągnąć sześć wątków, z tym, że linie produkujące myśli są jednotaśmowe i gdy się zatnie, to osobnik nie może rozwiązać problemu. Ludzie mają wielotaśmowe linie z bocznymi elementami, dlatego są w stanie przeskakiwać lub obchodzić i rozwiązywać napotkane problemy.

Ciągnięcie jednocześnie trzech wątków myślowych nie oznacza, że równo pracują trzy linie produkujące myśli. Może być tak, że linia nr 1 uruchomi trzy taśmy, a pozostałe dwie działają w minimalnym stopniu. Naszą wolnością indywidualną jest to, jak wykorzystujemy umysł, z których i jak intensywnie produkujemy myśli na poszczególnych liniach. 

Naukowcy częściej wykorzystują linię nr 2. W codzienności intensywnie pracuje linia nr 1. Gdy siedzimy przed telewizorem, to uruchamiamy linię nr 3, niezależnie czy uznajemy widoczność za prawdę, czy jesteśmy krytyczni. Korzystamy z podkładanych nam gotowców.
 

Fale mentalu, myślokształty, myśloemocje

Produkty umysłu z wszystkich linii można podzielić na trzy kategorie: fale mentalu, myślokształty i myśloemocje.

Fale oddziałujące najdalej są jakby najlżejsze. Przemieszczają się znacznie szybciej niż światło.

Myślokształty zbudowane z materii mentalnej mają swoją masę, kształt, barwę, wewnętrzną strukturę. Unoszą się swobodnie w przestrzeni, w niedużej odległości od producenta, chyba że są konkretnie gdzieś wysłane.

Myśloemocja – myślokształt dodatkowo naładowany emocją. Podobnie jak zwykły obłoczek, zaciąga wodę i staje się chmura burzową.

Na liniach produkujących myśli jest stanowisko do nakładania na świeżo wyprodukowaną myśl różnych dodatków w postaci emocji. Posypujemy myśl pieprzem, aby była ostra, solimy, aby była słona lub smarujemy miodem, aby była miłująca.

Emocje, którymi doprawiamy myśl, to zwinięte w małe kuleczki, wyprodukowane przez nas kiedyś myślokształty. Teraz przechowujemy je w zasobach ciała emocjonalnego i używamy do przyprawienia myśli według swego gustu.

Myśloemocje są jak chmury gradowe. Oddziałują na otoczenie z dużą energią. Możemy to odczuć, gdy osobnik doprawi myśl pieprzem złości. Zdarza się, że myśl okrasimy jadem lub wręcz odwrotnie – posypiemy pyłem rozkoszy. O samej produkcji opowiemy w następnym odcinku.


Komentarze (0)

Zostaw swój komentarz

Pola oznaczone * nie mogą być puste. Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla użytkowników.

OPUBLIKUJ