Udostępnij

Kopiuj link

Udostępnij

Kopiuj link
12 maja 2023

Świadomość (cz. 11) ŚWIADOMOŚĆ TO MIŁOŚĆ (1)

Świadomość jest tożsama z Miłością, immanentna z Miłością. Tych dwóch rzeczywistości nie można rozdzielić, bo są tym samym...

Świadomość (cz. 11) ŚWIADOMOŚĆ TO MIŁOŚĆ (1)

Po tych stwierdzeniach od razu pojawia się w nas bunt: „Jak to? Przecież jestem świadomy, a tak trudno zobaczyć Miłość w sobie i innych”. Ten paradoks związany jest z całym procesem naszego istnienia i ewoluowaniem w światach o różnych wymiarach i gęstościach.

Chodzi o doświadczenie rzeczywistości Miłości poprzez doświadczenie jej przeciwieństwa. To jest jedyna możliwość, nie ma innej. Na tę potrzebę Bóg, wraz z nami, stworzył Iluzję Rzeczywistości, aby za jej pośrednictwem doświadczyć tego, czym jest Miłość. Tylko po to zostaliśmy stworzeni. 
 
Nie jesteśmy ofiarami okrutnego losu stworzonymi po to, aby Bóg mógł znęcać się nad nami i nakazywać doświadczać na siłę wszystkiego, co nie jest Miłością. Dlaczego? Ponieważ: 
   a) Bóg jest nami, to Bóg doświadcza poprzez nas,
   b) nawet ta cząstka Boskości, jako my, jest całkowicie wolna, gdy będzie doświadczać Miłości, używając narzędzia, jakim jest Iluzja Rzeczywistości,
   c) proces będzie toczył się niezależnie, co wybierzemy: czy będziemy doświadczać świadomie, czy będziemy doświadczać nieświadomie, czy będziemy doświadczać tylko częściowo świadomie. 
 
Pamiętajmy, że w tym procesie doświadczamy cali, jako Jestestwo. Współpracuje ze sobą wiele naszych cząstek Świadomości zamieszkujących te wszystkie ciała. My teraz spozieramy na ten proces tylko z punktu widzenia fizyczności. Fizyczność to najbardziej wysunięty przyczółek, najbardziej oddalony od Ostatecznej Rzeczywistości. Tak patrzymy i tak doświadczamy, bo ta cząstka naszej Świadomości tego chciała. Tak wybrała. Tak chciała doświadczyć Boskości.
 

Doświadczanie Miłości

Dla potrzeb naszego egotycznego umysłu, omówimy mechaniczną stronę procesu doświadczania Miłości, bo łatwiej do naszego mózgu dociera to, co namacalne. 
 
Wszechświadomość i Świadomość są jednością, są jedyną substancją jaka istnieje. Wszelkie inne substancje są przejawem – przekształceniem tej jedynej substancji. Świadomość oraz inne substancje będące jej przekształceniem, mają niesamowitą cechę. Tą cechą jest wibrowanie.
 
Wibrowanie to ruch, to jedna z mocy Świadomości. Wibrowanie – ruch, daje niesamowite efekty, które mogą być obserwowane lub czute.
Wibrowanie jest niewyobrażalną dla nas energią objawiającą się w Świadomości, przestrzeni i materii. W każdej z tych trzech substancji daje odmienny efekt. Co więcej, efekty są różne i bardzo odmienne w poszczególnych gęstościach, wymiarach, przestrzeniach i kosmosach.

W odniesieniu do obszarów, gdzie przejawia się teraz nasza osobowość, substancja, jaką jest Świadomość, ma zakres wibracji od miłości do strachu. Miłość to najwyższa wibracja Świadomości. Wibracja maleje poprzez różne, pośrednie stany Świadomości, aż do strachu, gdzie jest najniższa. Im wyższe wibracje, tym wyższa energia.

Zakres wibracji Świadomości dla naszej osobowości jest bardzo ograniczony. Istnieją jeszcze niższe wibracje Świadomości poza osobowością człowieka. Istnieje bardzo duży zakres wibracji Świadomości, nieosiągalny dla obecnego człowieka. 
 
Może czytaliście gdzieś, jakie trudne manewry muszą wykorzystać Istoty, aby nam coś przekazać, gdy ich wibracje są znacznie wyższe niż naszej osobowości. Jest wiele doniesień o spaleniu się ciała fizycznego człowieka, gdy nieopatrznie zetknął się bezpośrednio z wibracją Istoty zaawansowanej w rozwoju.

Istoty znacznie wyżej wibracyjne przekazują nam informacje w sposób pośredni: channelingi, media, hipnoza lub do naszego wyższego JA, a ono dalej przekazuje naszej  osobowości, o ile nasze łącza są drożne.

Nasze bieżące samopoczucie bezpośrednio zależy od tego, w jakiej częstotliwości wibruje nasza cząstka Świadomości obecna w osobowości. Im niższa częstotliwość wibracji Świadomości, tym gorsze samopoczucie, aż do niemocy czy depresji włącznie. Im wyższe wibracje Świadomości, tym lepsze samopoczucie, aż do miłości, radości i błogości.
 

Jak zmienić wibrację świadomości? 

Wibrację Świadomości może zmienić sama Świadomość. Techniki zmiany wibracji Świadomości podawane są nam przez mistrzów w licznych przekazach. Drogą do tego jest opanowanie naszych ciał przez Świadomość.
Świadomość musi najpierw przejąć od naszego małego ego władzę nad ciałami.
Gdy ono włada tak jak teraz, Świadomość nie może uwidocznić swoich możliwości. Nie dajemy Miłości szans na przejawianie się trwale w nas: dobroci, świętości i piękna.
 

Wibracja ciał

Mówiliśmy troszkę o wibracji Miłości w naszej Świadomości, a co z wibracją naszych ciał? Generalna zasada: wibracje ciał podążają za wibracją Świadomości, ale istnieje także działanie odwrotne.
 
Zaczniemy od ciała eterycznego. Tutaj efektem wibracji jest głównie przejawianie się energii. Dlatego często ciało to zamiennie nazywamy ciałem energetycznym. Im wyższe wibracje ciała eterycznego, tym więcej mamy energii. Chce się nam żyć. Rozpiera nas chęć do działania. Czujemy się dobrze. Widzimy świat w różowych barwach. Myślimy o przyszłości. Jesteśmy ciekawi świata. Nie ma dla nas przeszkód.Gdy amplituda drgań jest duża, a wibracja powolna, mamy energię do walki. Bierzemy byka za rogi. „Dokopiemy” każdemu, kto stanie nam na drodze do osiągnięcia wyimaginowanych celów. Energia jest neutralna i może służyć zarówno dobrym, jak i złym celom, według naszej oceny. Opadamy z sił, gdy wibracje ciała eterycznego są o niskiej amplitudzie i niskich częstotliwościach. Każdy pamięta takie stany, gdy nic nie chce się robić. Nie chce się wyjść z łóżka. Wycofujemy się ze świata. Najlepiej byłoby schować się pod miotłę.
 

Teoria a praktyka

Tego, jak podnieść częstotliwość i amplitudę wibracji ciała eterycznego, można nauczyć się z potężnej wiedzy zgromadzonej przez ludzkość. Dużo wiemy o energiach (prana, chi, mana). Wiemy o meridianach, czakrach, akupunkturze i wielu innych. Jak to z ludźmi bywa – wiedzą, ale nie stosują albo zastosują doraźnie, gdy wali się zdrowie.

Wiedza nie zastosowana – to jakby jej nie było. Zdarza nam się chcieć dużo wiedzieć, ale z zastosowaniem w praktyce, jest gorzej. Lepiej wziąć tabletkę. 
 
Poziom wibracji w ciele fizycznym objawia się całkowicie inaczej. My, wszyscy na Ziemi, mamy podobne wibracje ciał fizycznych. Zmiana wibracji ciała fizycznego powoduje efekt zniknięcia z naszego pola widzenia. Mamy technologie, aby to wykonać, choć są jeszcze mało doskonałe.
Pojedynczy człowiek może zmienić wibrację swego ciała fizycznego i zniknąć z pola widzenia. Do tego potrzebna jest wysoka Świadomość.

Zmiana wibracji Świadomości własnej, pociąga za sobą zmianę wibracji swego ciała fizycznego. Technika jest prosta dla osób świadomych. Są technologie zmiany wibracji większych obiektów, jak samolot czy statek. Prawie wszystkie cywilizacje mają dobrze opanowane te techniki.
 
Wszystko, co jest zawiązane z formami, czyli także z naszymi ciałami, podlega modyfikacji przez Istoty. Te modyfikacje nazywamy technologią. Dotyczy to wszystkich ciał przejawionych, łącznie z ciałem fizycznym, eterycznym, mentalnym, emocjonalnym i ciałem duszy. Natomiast my, jako substancja Świadomości, nie podlegamy technologiom Istot. Możemy się modyfikować, zmieniać tylko sami siebie. A tak naprawdę możemy tylko zmienić sposób przejawiania się w świecie. Sama Świadomość jest Boska i nie można jej zmienić.
Komentarze (0)

Zostaw swój komentarz

Pola oznaczone * nie mogą być puste. Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla użytkowników.

OPUBLIKUJ