Udostępnij

Kopiuj link

Udostępnij

Kopiuj link
21 kwietnia 2023

Świadomość (cz. 10) EKRAN ŚWIADOMOŚCI (2)

Czym jest intencja lub zamiar? Czego chce małe ego i czym się zasila? Dlaczego uwaga jest subtelną, lecz potężną bronią Świadomości? I jakie znaczenie ma obserwacja?

Świadomość (cz. 10) EKRAN ŚWIADOMOŚCI (2)

Dotychczas nasza Świadomość – Świadek, będący symbolicznie ekranem, tylko obserwował i rejestrował. Obserwował wyczyny ciało-umysłu. Obserwował raz piękno, raz brzydotę. W niewielkim stopniu miał wpływ na to, co myśli, odczuwa i robi ciało-umysł. Poczuł różne niskowibracyjne emocje. Naodczuwał się lęku, wstydu, obwiniania, martwienia, apatii, niemocy, zazdrości, złości, osadzaniu siebie i innych.

Gdy ciało-umysł jest zanieczyszczony, zablokowany, zajęty światem zewnętrznym, nasza Świadomość jest bezsilna. Gdy niepodzielnie rządzi małe ego, nasza Świadomość nie może się do nas przebić. Ego nie chce dopuścić do głosu Świadomości. Wie, że kiedy dopuści go nawet w niewielkim zakresie, nastąpi śmierć ego. To jest samoobrona części umysłu z przeszłości. Ego chce, aby wszystko zostało po staremu, chce władzy nad ciało-umysłem. 

Czy Świadomość może sobie z tym poradzić? Tak, bo ma subtelną, ale potężną broń. Jest nią UWAGA. Tak jak dotychczas, będąc nieświadomą osobowością, tylko obserwowałeś ekran, tak teraz możesz przystąpić do działania. Twoja możliwość działania jako Świadomości będzie na tyle skuteczna, na ile zmusisz umysł, aby robił to, co Ty chcesz. Twoje chcenie nazywamy intencją, zamiarem. Zauważ, że nie jest to myślenie. To różni się od myślenia.

Intencja to jest to, czym chcesz być, jaki chcesz być, gdy myślisz, mówisz, czujesz i robisz.


A kim chcesz być? Chcesz być miłością, radością i boskością. Ego nie lubi takiego stanu. Taki stan bycia pozbawia go władzy. W takim stanie nie ma lęku. Ego zasilane jest lękiem i tylko lękiem. Gdy się boisz – jesteś pod jego wpływem, gdy jesteś nieustraszony – wymykasz się spod jego wpływu.

Naobserwowałeś się już na tym ekranie Świadomości wyczynów umysłu opanowanego przez ego. Teraz pora zrzucić z tronu Twego oprawcę i rozkazać mu robić to, do czego od początku był powołany. A był powołany do służeniu Tobie jako Świadomości.


Kontrola myśli

Teraz wyobraź sobie, że poprzez UWAGĘ dajesz znak umysłowi, co ma myśleć i będzie on zmieniał obrazy na ekranie Świadomości według Twojej intencji. Możesz zrobić to tylko poprzez kontrolowanie myśli wypływających z umysłu Twojej osobowości. Na początku jest to trudne, bo zapominasz się w nakazywaniu umysłowi. Umysł sam płynie i robi, co chce. A robi tylko to, co ma w swoich zasobach z przeszłości, co ma wgrane na dysk twardy podświadomości.

Nie dasz rady ciągle kontrolować tego, co myśli umysł, bo jest to działanie na skutek, a nie na przyczynę. Najlepsza droga to rozprawić się z przyczyną.


A przyczyną są zabrudzone zasoby magazynu pamięci podświadomości. Można je zmienić, usuwać, transformować poprzez zmianę oprogramowania. A zmianę oprogramowania robi się poprzez myślenie i postrzeganie. Można to robić tylko w chwili obecnej, tu i teraz. Zmiana polega na tym, że poprzez swoją UWAGĘ nakazujesz umysłowi myśleć tylko miłujące myśli. Im częściej i dłużej uda Ci się tak robić, tym szybciej przeprogramujesz umysł.

Tylko Ty sam możesz to zrobić. Nie ma możliwości zrobienia tego za Ciebie żaden terapeuta i żaden mistrz. Oni mogą tylko inspirować i naprowadzać Cię na właściwe tory. 

Popatrz na ekran – co w czasie dnia udało Ci się nakazać umysłowi, a on wykonał sporą dawkę miłujących myśli. Już po kilku dniach na ekranie Świadomości zaczną pojawiać się przyjemniejsze obrazy i odczucia.

Zaobserwujesz, że Twój ciało-umysł czuje się lepiej. Gdy będziesz to robił tygodnie, miesiące i lata, wszystko się zmieni.

Ciekawostką jest, że gdy ruszy ta zmiana, to Ty, jako Świadomość, masz coraz większy wpływ na ciało-umysł. O dziwo, ciało-umysł zacznie Cię słuchać. Twoje UWAGI będą dla niego jak rozkaz. Mówimy wtedy, że wzrosła Twoja Świadomość. Ona nie wzrosła, bo zawsze była, jak ją stworzył Bóg, ale zwiększyła się jej możliwość przejawiania. Ego się poddało. Świadomość zaczęła rządzić według swoich zasad!


Znaczenie obserwacji – Tu i Teraz

Obserwacja siebie na ekranie Świadomości to symbol. Nasi mistrzowie nauczają nas, aby obserwować siebie:

Obserwujcie siebie, a najlepiej swoje wnętrze.

Na początek zalecają obserwować zachowania swojego ciała, oddechu, czy bicie serca. Obserwować, co odbierają nasze zmysły. Co widzimy? Co słyszymy? Jakie zapachy czujemy? Co i jak nam smakuje? Co czujemy przez skórę?

Zalecają, aby być Tu i Teraz. To bardzo dobre ćwiczenie na początek, aby później przejść do obserwacji umysłu, swoich myśli. Skąd biorą się moje myśli? Która myśl jest moja, a która została załapana z zewnątrz? Jakie wibracje mają emitowane myśli? Później zaczniemy obserwować, co robimy z myślami. Gdy się pojawią – przepuszczamy je bez zainteresowania czy może je wzmacniamy, poszerzamy, pogłębiamy? Jakim myślom nadajemy znaczenie?

Im większe nadajemy znaczenie, tym bardziej ta myśl w nas wchodzi. Pozostaje w zasobach umysłu. To właśnie jest przeprogramowanie. Jednocześnie jest to rozprogramowanie, usuwanie starych wzorców, jeżeli były przeciwstawne naszej myśli, której nadaliśmy duże znaczenie.

Sam z chwili na chwilę budujesz siebie i jesteś w tym absolutnie bezwarunkowo wolny. Nikt nie może pomyśleć za Ciebie. Gdy w tym mechanizmie uczestniczy Świadomość, poprzez UWAGĘ skierowaną do ciało-umysłu, to ciało-umysł zmienia siebie na Twój rozkaz. A Ty będziesz zmieniał programy cierpienia na programy miłości. Nazywamy to ewolucją Świadomości.

My właśnie w tej chwili jesteśmy w tym procesie. Jesteśmy wolni, nikt nas nie pogania, możemy zmieniać się powoli, chwilami nawet się cofać. Natomiast sam proces ma kierunek nadany przez Boga. Bóg chce naszego nieustającego rozwoju. Bóg zrobił wszystko, aby ten proces przebiegał w harmonii, radości i szczęściu. Dał nam wolną wolę. Możemy pocierpieć, możemy być radośni, możemy być szczęśliwi – wybierajmy!


Wydarzenia są neutralne, to my nadajemy im znaczenie

Naszym błędem jest kierowanie UWAGI na świat zewnętrzny. Szukamy tam miłości i przyjemności,  a tam tego nie ma. Miłość i przyjemność możesz odczuć tylko Ty sam ze sobą. To samo wydarzenie każdy odczuwa inaczej, dla jednej osoby może być cudowne, dla drugiej tragiczne. Tak, również dla tej samej osoby, to samo wydarzenie może zostać odebrane skrajnie różnie, to dlatego, że każde wydarzenie jest neutralne. Ty nadajesz mu znaczenia według tego, w jakim stanie Świadomości jesteś w danym momencie.

Poobserwujcie siebie i przypominajcie różne wydarzenia z przeszłości. Zobacz, że ta zasada jest w 100% prawdziwa. Można by rzec, że żadne zewnętrzne wydarzenie samo z siebie nic nie znaczy i nie ma na Ciebie wpływu. O ile sam nie zezwolisz, aby miało wpływ i nie zdecydujesz, jaki to będzie wpływ.

Obserwując siebie, zaczniesz coraz lepiej rozumieć, kim jesteś.

Będziesz wiedział, kim chcesz być i jak do tego dojść. Nazywa się to wzrostem, ewolucją, rozwojem Świadomości.

Podsumowując, można powiedzieć, że abyśmy my, jako Świadomość, mogli oglądać przyjemne doświadczenia na ekranie, musimy wpłynąć na myślenie ciało-umysłu. Nasza UWAGA w pierwszej kolejności powinna być skierowana na jakość myślenia. Pozytywna zmiana myślenia wpływa na nasze doświadczenia, a nasze doświadczenia wpływają na nasze samopoczucie.

Gdy tak to ustawimy i będziemy konsekwentni, poprawi się jakość naszego życia. Będziemy szczęśliwi i radośni. Będziemy wokół siebie widzieć i szerzyć dobro, świętość i piękno.
Komentarze (0)

Zostaw swój komentarz

Pola oznaczone * nie mogą być puste. Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla użytkowników.

OPUBLIKUJ